Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Rozdiel medzi jednorazovými maskami a maskami N95

Feb 22, 2020

Počas hlavnej sezóny chrípky a prepuknutia epidémie sa môžu masky použiť na ochranu pred chorobami prenášanými kvapôčkami cez dýchacie cesty. Ako by si teda ľudia mali zvoliť masku, ktorá im vyhovuje? Jednorazové lekárske chirurgické masky a N95 Aké sú rozdiely medzi maskami?

Uplatniteľná scéna: známa tiež ako respirátor N95, druh respiračného ochranného vybavenia, ktoré môže účinne filtrovať častice vo vzduchu a je vhodné na ochranu dýchacích chorôb prenášaných vzduchom.

Filtračný účinok: Blokuje najmenej 95% veľmi malých (približne 0,3 mikrónov) častíc.

Použitie: Len na osobné použitie. Poškodené, zdeformované, mokré alebo znečistené miesto by sa malo zlikvidovať.

Scenár použitia: Masky so vzduchovými ventilmi na trhu sú zvyčajne priemyselné protiprachové masky a ich použitie je v zásade rovnaké ako vyššie. Môže zjemniť výdych plynu, nedovolí vniknutiu malých častíc a zníži hromadenie vlhkého tepla.

Účinok filtrácie: Rovnaké ako vyššie, blokovanie najmenej 95% veľmi malých častíc (približne 0,3 mikrónov).

Časy použitia: Rovnaké ako vyššie, iba na osobné použitie. Poškodené, zdeformované, mokré alebo znečistené miesto by sa malo zlikvidovať.

Aplikačné scenáre: Základná ochrana zdravotníckych pracovníkov alebo príbuzných pracovníkov, ako aj ochrana tkanív krvi, telových tekutín a postriekaniu telových tekutín počas invazívnych procedúr.

Filtračný účinok: Filtračný účinok lekárskych chirurgických masiek nie je úplne rovnaký. Všeobecne môžu byť častice asi 5 mikrónov filtrované. Vonkajšia vrstva má vrstvu blokujúcu vodu, aby sa zabránilo vniknutiu kvapiek; stredná vrstva je filtračná vrstva.

Časy použitia: jednorazové použitie.