Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Účinnosť blokovania prachu netkaných jednorazových masiek

Feb 21, 2020

Účinnosť blokovania prachu netkaných jednorazových masiek je založená na jeho účinnosti blokovania jemného prachu, najmä respiračného prachu pod 5 mikrónov. Pretože táto veľkosť častíc môže priamo vstupovať do alveol, má najväčší vplyv na ľudské zdravie. Všeobecná gázová maska, princíp blokovania prachu je mechanické filtrovanie, to znamená, že keď prach narazí na gázu, cez vrstvu po vrstve, niektoré veľké častice prachu sú blokované v pieskovej tkanine. Niektorý jemný prach, najmä prach menší ako 5 mikrónov, však prejde sieťou gázy a vstúpi do dýchacieho systému. V súčasnosti sú v zahraničí niektoré protiprachové masky. Filtračný materiál sa skladá z vlákien nabitých permanentnou statickou elektrinou. Dýchateľný prach menší ako 5 mikrónov je priťahovaný statickou elektrinou a zachytávaný vo filtračnom materiáli počas procesu prechodu týmto filtračným materiálom. Prach skutočne hrá úlohu pri blokovaní prachu.

Vzduch je ako prúd vody, kde je odpor malý, prúdi najskôr. Ak tvar netkanej jednorazovej masky nie je blízko k ľudskej tvári, nebezpečné látky vo vzduchu unikajú z blízkeho miesta a vstupujú do ľudského dýchacieho traktu. Aj keď vyberiete filter s najlepšou maskou. Rovnako to nemôže chrániť vaše zdravie. Mnohé zahraničné predpisy a normy stanovujú, že pracovníci by mali pravidelne vykonávať netkané jednorazové masky na testovanie tesnosti. Účelom je zabezpečiť, aby si pracovníci vybrali vhodné netkané jednorazové masky a nosili ich v správnych krokoch.

Respiračná odolnosť musí byť malá, nízka hmotnosť, hygienická pri nosení a ľahko udržiavateľná. Týmto spôsobom budú pracovníci ochotní nosiť ich na pracovisku a zvyšovať svoju produktivitu. V súčasnosti sa masky bez údržby v cudzích krajinách nemusia čistiť ani vymieňať a vyradia sa, keď je blokovanie prachu nasýtené alebo ak sú masky poškodené. To nielen zaručuje hygienu netkaných jednorazových masiek, ale tiež šetrí čas a úsilie pracovníkov pri ich udržiavaní. Okrem toho je mnoho masiek v tvare oblúka, čo môže nielen zaistiť dobré prispôsobenie tvaru tváre, ale tiež si zachováva určitý priestor na netkanej jednorazovej maske, ktorá sa pohodlne nosí.