Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Poznámky k používaniu chirurgických masiek

Feb 18, 2020

1. Noste ho správne. Pri nosení masky sa snažte čo najviac utiahnuť elastický pás masky a vytlačte hliníkové kúsky na obidvoch stranách nosa, aby ste znížili presakovanie, a je najlepšie dýchať pomaly.

2. Noste vhodné miesto. Nikdy nenoste masku v priestore, kde sa môžu vyskytovať vírusy, a pred vstupom do vnútorných priestorov sa ju pokúste nosiť.

3. Používajte ho primerane. Lekárske ochranné masky sa môžu nanášať nepretržite 6 až 8 hodín a mali by sa vymeniť v čase, keď: je ťažké dýchať; masky sú poškodené alebo zničené; masky nemôžu byť pevne pripevnené k tvári; masky sú znečistené; boli použité v oddeleniach alebo v kontakte s pacientmi.

4. Po nosení vykonajte skúšku tesnosti. Jednoduchá skúšobná metóda je: po nasadení masky tvrdo vydýchnite a vzduch nemôže z okraja masky unikať.

5. Masku nikdy mačkajte rukami po jej nosení. Ak masku stlačíte rukami a necháte vírus zvlhčiť maskou kvapôčkami, stále existuje možnosť, že sa vírusom nakazí.

6. Nevyhadzované masky nevyhadzujte, inak to spôsobí sekundárne znečistenie.

7. Počas operácie by sa lekár mal snažiť nehovoriť ani hovoriť čo najmenej, a vyhnúť sa náhodným vtipom, hlasným zvukom alebo kašľu alebo kýchaniu priamo pri operačnom stole.