Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Hlavná klasifikácia chirurgických masiek

Feb 16, 2020

Podľa výkonnostných charakteristík a rozsahu použitia možno chirurgické masky rozdeliť na: lekárske ochranné masky, lekárske chirurgické masky, všeobecné lekárske masky.

Lekárska ochranná maska

Skladá sa z masky a napínacej pásky. Tvár masky je rozdelená na vnútornú, strednú a vonkajšiu vrstvu. Vnútorná vrstva je obyčajná hygienická gáza alebo netkaná textília. Stredná vrstva je vrstva jemného vyfukovaného materiálu z polypropylénových vlákien. Vonkajšia vrstva je netkaná. Tkanina alebo ultratenká vrstva polypropylénového materiálu vyfukovaného z taveniny. Táto vysoko účinná lekárska ochranná maska ​​je vysoko hydrofóbna a priedušná a má významný filtračný účinok na drobné vírusové aerosóly alebo škodlivý prach. Má funkciu filtrovania baktérií, blokovania postriekania tekutinami pod tlakom a ochrany dýchacích ciest zdravotníckych pracovníkov. Ako je znázornené na obrázku 2A.

Lekárska chirurgická maska

Maska je rozdelená do 3 vrstiev. Vonkajšia vrstva má funkciu blokovania vody, aby sa zabránilo vniknutiu kvapiek do masky. Stredná vrstva má filtračnú funkciu na blokovanie> 90% 5 μm častíc. Vnútorná vrstva v blízkosti nosa a nosa sa používa na absorpciu vlhkosti. Lekárske chirurgické masky sú vhodné na základnú ochranu zdravotníckeho personálu alebo príbuzného personálu, ako aj na zabránenie šírenia krvi, telových tekutín a postriekaniu počas invazívnych procedúr. Majú silnú odolnosť voči baktériám a vírusom a môžu sa tiež použiť na prevenciu chrípky. Ako je znázornené na obrázku 2B.

3. Všeobecná lekárska maska

Použitie dvoch vrstiev netkaných textílií ako filtračných materiálov pre masky vyžaduje nižšiu filtračnú účinnosť častíc a baktérií ako lekárske chirurgické masky a ochranné lekárske masky. Hlavným účelom je zabrániť infekcii medzi lekármi a pacientmi alebo vdýchnutiu zárodkov v životnom prostredí lekárskym personálom a ochranný účinok proti patogénnym mikroorganizmom je tiež obmedzený.


Dvojica: Ako fungujú chirurgické masky

Ďalšie: nie