Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Sú lekárske masky odolné voči prachu?

Mar 23, 2020

Sú lekárske masky prachotesné? Charakteristické vlastnosti lekárskych masiek sú ľahké, pohodlné, bez sklených vlákien bez zápachu, nedráždivé pre pokožku, vodotesné a po dezinfekcii môžu dezinfikovať alebo odstraňovať patogénne mikroorganizmy na médiu, aby sa stali neškodnými; a prachuvzdorný, kvôli malému odporu dýchania a hygienickému opotrebovaniu, sú aerosól, prach, dym, hmla, toxický plyn a toxické pary adsorbované filtračným materiálom, blokované a nevdychované ľuďmi a účinne izolované od zdrojov znečistenia.

Okrem vysokých hygienických požiadaviek by lekárske ochranné masky mali mať tiež funkciu účinného blokovania postriekania tekutinami. Schopnosť materiálov lekárskej masky blokovať vysokotlakové kvapaliny by mala byť pomerne vysoká. Iba tak môže byť zdravotnícky personál účinne chránený. Preto sa v štandarde lekárskych ochranných masiek používajú špeciálne testovacie metódy na testovanie účinnosti bariér proti tekutinám u takýchto výrobkov. Protizápalové masky s čiernym štítom používané v priemyselnom prostredí takéto špeciálne požiadavky nepotrebujú a v testovacích normách samozrejme takéto požiadavky neexistujú.

Okrem toho lekárske ochranné masky nepovoľujú výdychové ventily. Je to tak preto, že ak sa zdravotnícka ochranná maska ​​môže používať ako chirurgická maska, ak sa nosí maska ​​s výdychovým ventilom, mikroorganizmy prenášané vo vydýchnutom dychu sa z masky priamo vypustia, čo predstavuje hrozbu pre pacientov podstupujúcich ordinácie. Mnoho priemyselných ochranných masiek má dizajn výdychových ventilov, ale cena nosenia protiprachových a dymových masiek s výdychovými ventilmi je oveľa vyššia ako cena bez ventilov.

1 (21)