Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Výber z masiek N95

Mar 13, 2020

Vyberte správnu masku

Zdravotnícke ochranné masky by mali byť prvou voľbou pre zdravotníckych pracovníkov a bežné odmasťovacie gázy by mali byť prvou voľbou, ktorú by bežní občania mali používať v každodennom živote. Pri zvláštnych príležitostiach, ako sú návšteva lekárov a návšteva pacientov, je pre bežných občanov lepšie zvoliť si lekárske masky.

Vyberte si kvalifikovanú masku

Pri výbere masky musíte zistiť, či je na obale obchodné meno, či existujú informácie o výrobcovi alebo dodávateľovi, či existuje certifikát masky alebo návod na použitie. Masky na jedno použitie musia mať tiež jednorazovú identifikáciu a opakovane použiteľné lekárske ochranné masky musia tiež uvádzať spôsob sterilizácie. Bežné gázové masky musia byť všeobecne označené ako normálne alebo dezinfikované. Materiály použité na masky by mali byť bez zápachu a neškodné pre ľudské telo, najmä tie, ktoré sú v kontakte s ľudskou tvárou. Mali by byť nedráždivé a alergické.

Pri výbere masky nezabudnite skontrolovať vzhľad

Toto je problém, ktorý pri výbere masky máme tendenciu ignorovať. Najprv musíme skontrolovať, či je balenie masky úplné a či nie je poškodené. Na povrchu masky nesmú byť žiadne diery ani škvrny. Lekárske ochranné masky by nemali mať výdechové ventily. V prípade tesne priliehajúcich oblúkových masiek nie je priečny priemer menší ako 14 cm a pozdĺžny priemer nie je menší ako 14 cm. Dĺžka lekárskej ochrannej obdĺžnikovej masky nie je menšia ako 17 cm a šírka nie je menšia ako 17 cm. Počet by nemal byť menší ako 12 vrstiev. Okrem toho musíme všetkým pripomenúť, že ak si vyberiete lekársku masku, nezabudnite mať nosovú sponu. Nosová spona je vyrobená z ohýbateľného plastu a dĺžka nie je menšia ako 8,5 cm.