Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Vyberte masku KN95, aby ste čo najúčinnejšie zabránili hmly a zákalu

Mar 17, 2020

Keď už hovoríme o maskách KN95 proti smogu a prachu, najprv pochopme smog a PM2.5. Je smog = PM2,5?

Hlavnými zložkami smogu sú oxid siričitý, oxidy dusíka a dýchateľné častice. Inhalovateľnými časticovými látkami sú častice PM (častice), ktoré často hovoríme. PM2,5, čo často hovoríme, sú častice znečisťujúcich látok s priemerom 2,5 alebo menším.

Aká je ujma PM2,5? Ako obe inhalovateľné častice, PM50 a PM10 môžu dosiahnuť iba našu nosnú dutinu a hrdlo, a budú ďalej rozvíjané ciliárnym tkanivom. PM2,5 a tuhé častice menšie ako PM2,5 sa môžu dostať priamo do alveol a vstúpiť do celého krvného obehu. Predstavte si hromadu cudzích predmetov, ktoré sú nehygienickej povahy, priamo vstupujú do nášho tela a cirkulujú v tele. Nielenže môžu priamo poškodiť naše dýchacie a kardiovaskulárne systémy, ale môžu tiež viazať toxické a škodlivé látky do ľudského tela, čo výrazne zvyšuje riziko karcinogenézy, teratogenézy a mutácie. Preto sa musí zvoliť maska ​​KN95, aby sa zabránilo hmle a prachu.

Hľadať "KN95 mask anti-fog, haze and dust" na Taobao. Cena stoviek odrôd je iná. Tu musíme najprv vysvetliť, ako prachové masky bojujú proti PM2,5. Pokiaľ ide o obraz, hoci PM2,5 je malý, ak dokážeme pokryť hustú sieť na nose a ústach a veľkosť ôk je menšia ako 2,5 mikrónu, potom nie je PM2,5 izolovaný od tela? „Maska KN95 proti zahmlievaniu a zahmlievaniu“, ktorú chceme, je vynikajúci filter. Kľúčom k funkcii masky je teda jej fyzický filtračný mechanizmus. Každý, kto hovorí, že filtračný prvok respirátora prachu môže adsorbovať PM2,5 alebo ho môže eliminovať chemickými prostriedkami, je celkom nespoľahlivý. Zaostrenie závisí od materiálu proti dymovej masky. PM2.5 môžu filtrovať iba profesionálne materiály, ktoré prešli testom.

1 (80)