Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Podmienky používania jednorazových masiek

Mar 07, 2020

Existujú rôzne typy jednorázových ochranných masiek, ktoré sa musia vyberať podľa rôznych prevádzkových požiadaviek a pracovných podmienok.

Prvá voľba by mala byť založená na koncentrácii a toxicite prachu. Podľa GB / T18664 „Výber, používanie a údržba dýchacích ochranných výrobkov“ sú ako polomasky vhodné všetky respirátory prachu do prostredí, v ktorých koncentrácia škodlivých látok nepresahuje 10-násobok limitu expozície na pracovisku, inak je to celotvárová maska ​​alebo mala by sa použiť úroveň ochrany Vyšší respirátor.

Ak sú tuhé častice vysoko toxické, karcinogény a rádioaktívne, mali by sa zvoliť filtračné materiály s najvyššou účinnosťou filtrácie.

Ak sú tuhé častice mastné, vyberte vhodný filtračný materiál.

Ak sú časticovými látkami vlákna typu ihly, ako je trosková vlna, azbest, sklenené vlákno atď., Pretože protiprachová maska ​​sa nedá umyť, maska ​​s mikrovláknami na nej ľahko spôsobí podráždenie tváre pri tvárovom tesnení a je nie je vhodné na použitie.

Pre prostredie s vysokou teplotou a vlhkosťou bude pohodlnejšie zvoliť masku s výdychovým ventilom. Výber masky, ktorá dokáže odstrániť ozón, môže poskytnúť dodatočnú ochranu pre zváranie. Ak je však koncentrácia ozónu vyššia ako 10-násobok úrovne ochrany zdravia pri práci, môžete masku vymeniť. Jedový kombinovaný filtračný prvok. V prostrediach, kde nie sú tuhé častice, ale iba určité pachy, je oveľa ľahšie zvoliť si protiprachovú masku s vrstvou aktívneho uhlia ako plynovú masku, napríklad v niektorých laboratórnych prostrediach, ale vzhľadom na národné normy neexistuje technická výkonnosť. špecifikácia pre tento typ masky.