Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Bezpečnostné opatrenia pri používaní jednorazových masiek

Mar 19, 2020

1. Nepoužívajte jednorazové masky. Masky na jedno použitie je zvyčajne potrebné vymeniť raz za 6 až 8 hodín.

2. Vonkajšia vrstva masky často hromadí veľa nečistôt, baktérií a iných nečistôt vo vonkajšom vzduchu a vnútorná vrstva blokuje vydýchnuté baktérie a slín. Preto tieto dve strany nemôžu byť použité striedavo, inak budú nečistoty kontaminované vonkajšou vrstvou priamo. Keď je v tesnom kontakte s tvárou, je nasávaná do ľudského tela a stáva sa zdrojom infekcie.

3. Ak sa maska ​​nenosí, mala by sa zložiť do čistej obálky a strana, ktorá je blízko nosa a nos, by sa mala zložiť dovnútra. Nedávajte ho do vrecka ani ho nevešajte okolo krku.

4. Ak sa maska ​​navlhčí vydýchnutým horúcim vzduchom alebo slinami, jej bariérový efekt sa výrazne zníži. Preto je lepšie pripraviť niekoľko ďalších masiek na výmenu.

5. Ak je maska ​​odstránená, ak je na vysoko rizikovom mieste, ako je nemocnica, bez ohľadu na dĺžku používania ju znova nepoužívajte, aby ste zabránili kontaminácii dotykom masky rukami.

6. Keď nosíte alebo vyberáte masku, vaše ruky sa môžu dostať do kontaktu s choroboplodnými zárodkami pripevnenými na povrch masky. Aby sa znížila pravdepodobnosť infekcie v dôsledku kontaktu, mala by sa osobitná pozornosť venovať čisteniu a dezinfekcii rúk.

1 (88)