Kontaktuj nás+8615821981734

Hľadať

Aké sú zásady výberu lekárskej masky

Mar 22, 2020

Zásady pre výber lekárskych masiek 1. Účinnosť masiek blokujúcich prach. Účinnosť masky proti blokovaniu prachu je založená na jej účinnosti blokovania proti jemnému prachu, najmä respiračnému prachu pod 5 mikrónov. Vo všeobecnosti je gázovou maskou princípom blokovania prachu mechanické filtrovanie, to znamená, keď prach zasiahne gázu, prechádza cez vrstvy blokovania, aby zablokoval niektoré veľké častice prachu v pieskovej tkanine. Avšak pre jemný prach, najmä prach menší ako 5 mikrónov, nebude schopný fungovať ako bariéra. V súčasnosti existujú v zahraničí niektoré protiprachové masky, ktorých filtračný materiál je zložený z vlákien nabitých permanentnou statickou elektrinou. Respiračný prach menší ako 5 mikrónov je priťahovaný statickou elektrinou a adsorbovaný na materiál filtra, keď prechádza týmto filtračným materiálom. Zohrávajte úlohu pri blokovaní prachu.

Princíp výberu lekárskej masky dva, stupeň blízkosti masky k tvaru tváre. Ak tvar masky nie je blízko k ľudskej tvári, nebezpečné látky zo vzduchu unikajú z blízkosti dýchacieho traktu človeka. Potom, aj keď zvolíte masku s najlepším filtračným materiálom, nebude to chrániť vaše zdravie. Mnoho zahraničných predpisov a noriem v súčasnosti stanovuje, že pracovníci by mali pravidelne vykonávať testy tesnosti masky. Účelom je zabezpečiť, aby si pracovníci vybrali vhodné masky a osvojili si správny spôsob nosenia protifajčiarskych masiek.

Zásady pre výber lekárskych masiek III. Pohodlné nosenie masiek. Medzi jeho požiadavky patrí nízka respiračná odolnosť, nízka hmotnosť, hygienické nosenie a ľahká údržba. Až potom budú pracovníci ochotní ho nosiť na pracovisku. Teraz existujú masky bez údržby, ktoré sa nemusia čistiť alebo vymieňať a môžu sa vyradiť, keď je blokovanie prachu nasýtené alebo je poškodená maska, čo nielen zaručuje hygienu masky, ale tiež šetrí čas a úsilie pracovníkov udržiavať masku. Mnohé masky navyše používajú klenutý dizajn, ktorý nielenže zaisťuje dobré uchytenie s tvarom ľudskej tváre, ale tiež si zachováva určité množstvo priestoru v ústach a nose, ktoré sa pohodlne nosí.

1 (52)